Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım?


0

Evlilik hayatının kaçınılmazlarından biri olan kadın erkek ilişkilerinde eşlerden birinin diğerine göre daha soğuk durması ve eşine karşı ilgisiz tavırlar takınması çoğu zaman can yakıcı durumlardandır. Özellikle karşı taraf erkekse ve eşine karşı sevgi ve ilgi göstermiyorsa ruhsal açıdan oldukça duygusal olan kadın bu durumdan daha fazla etkilenecektir. Sizde evliliğinizde ‘’Eşimden ilgi görmek istiyorum.’’ diyorsanız öncelikle işe kendinizden başlamalısınız.

  1. Siz Kendinizi Sevin Ki Eşiniz de Sizi Sevsin!Eşinizle veya evinizle ilgili bir sorununuz varsa bunu öncelikle kendinizde aramalısınız. Eğer kocanız size bağlanmıyor ve sürekli dışarı çıkmak, arkadaşları ile buluşmak veya televizyon izleyerek vakit geçirme planları yapıyorsa burada durup bir düşünün. Kendinize bir bakın. Her zaman evin içerisinde saçlarınızı tepeden toplamış, çamaşır suyu değmiş kıyafetler ile bir oraya bir buraya koşturmakla mı uğraşıyorsunuz? İşinizi çok seviyor ve iş hayatınızın verdiği stresle dakika hesabı mı yapıyorsunuz? Arkadaş ortamınızın sohbetlerine evden telefonla mı devam ediyorsunuz?
    Hayatın neresinde olursanız olun öncelikle kendinize bakın. Kendinize yeterince ilgi göstermiyorsanız saçlarınızı açın, güzel bir koku sürün. İş hayatınızı biraz sallamayı öğrenin dakikaları tutmayın, bazen de işleriniz eviniz için kalsın. Arkadaş çevrenizi evinize getirmeyin sadece kendinizi düşünün ve sevin. Ruhunuzu dinlendirin, gündelik karmaşaları 10 dakika bile olsa bir kenara bırakın.
  1. Her Şeyi Karşıdan Bekleyen Biri Olmayın!Eşimi kendime nasıl bağlarım diye düşünüyorsanız bunun en kestirme yolu her şeyi ondan beklememek olmalı. Erkekler kadınlar kadar ince konuları düşünmeyebilir. Mesela bir erkek işten yorgun olarak geldiğinde karşısında ona ilgi gösterecek bir eş hayal ederken, bir kadın ise işten gelirken ellerinde çiçekler olan bir eş hayal edebilir. Eşinizden ilgi, çiçek veya bir öpücük beklerken onun da sizden neler beklediğini düşünmeniz ve onun isteklerine karşılık vermeniz eşinizin de bir süre sonra sizi düşünmesine olanak sağlayacaktır. Benmerkezcilik yapmak yerine biraz da eşim dediğinizde farkı göreceksiniz.
  1. Dokunmak Hissetmektir!En son eşinizi ne zaman öptünüz ya da ona ne zaman sarıldınız? Konuşurken söyledikleriniz eşinizin sadece kulaklarına dokunur ve kulaktan duydukları eşinizin sizin hissettiklerinizi anlayacağı anlamına gelmez. Bu nedenle kulak yerine biraz da ellerine, yanaklarına hitap edin. Sebepsiz yere eşinizi öpün, ona sarılın, kokusunu içinize çekin. Bazen sırtını okşayın. Kocam beni sevmiyor düşüncesinin yıkıldığını ve eşinizin de aynı içtenlikle size baktığını göreceksiniz.
  1. Hayatta Misafir Olduğunuzu Unutmayın!Bazı kadınlar evlerinde ve evliliklerinde her zaman dışarıdan biri geldiğinde veya dışarıdan biri baktığında güzel ve özenli görünmek isterler. Bu durum çok yanlıştır. Örneğin en pahalı ve en güzel tabakları sadece misafirleri için çıkaran kadın, en güzel kıyafetlerini misafirler için giyen kadın aslında eşi ve evliliği için misafirin gelmesini bekleyen biri durumundadır. Eğer hayatınızı başkalarının görmesi için yaşıyorsanız bundan vazgeçin. Bırakın misafir geldiğinde güzel olmayı…Kocanız geldiğinde güzel olun, kocanızla muhabbet ederken çıkarın o misafirlik fincan takımlarınızı ve kendinizi de kocanızı da özel hissedin.
    Hayatta misafir olduğunuzu, bu nedenle başkaları için değil kendiniz için evlilik yaptığınızı fark edin. Ayşe hanımlar bu akşam yemeğe çıkmışlar diye iç geçirip bunu kocanıza anlatmak ve onlar gibi olmaya çalışmak yerine siz de kocanızla sevdiğiniz konuları konuşun mutfak masasında.

Kocamı kendime nasıl bağlarım demeden önce siz kendinizi ona iyice bağlayın. Onun da sizinle aynı şekilde bağlı olduğunu görmesine izin verin. Saf sevgi her zaman karşılık bulacaktır.


Arkadaşlarınla paylaşmaya ne dersin?

0

Ne Hissettin?

Şaşırmış Şaşırmış
0
Şaşırmış
Dumur Oldum Dumur Oldum
0
Dumur Oldum
İğrenme İğrenme
0
İğrenme
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yandex.Metrica
Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir çıkarımda bulmayı amaçlayan sorular
Trivia testi
Bilgi ölçmeyi amaçlayan ve doğru/yanlış gibi cevapları olan sorular
Anket
Karar vermek veya insanların görüşlerini almak için oylama
Hikaye
Görsel, video gibi öğelerle zenginleştirilen metin
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
En iyi paylaşımın belirlenebilmesi için kendi paylaşımını oluştur
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesini belirlemek için oylama
Meme
Özel "meme"ler oluşturmak için kendi görsellerini yükle
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görsel
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı