0

Koşu Bandı ile EgzersizKoşu bandında yürümek en iyi egzersiz şeklidir.

Yürümek kalp sağlığı için her zaman iyi bir spor olmuştur. Açık havada yürüyüş daha fazla oksijen alabilmeniz açısından daha uygun bir tercih olsa da, yağmur, soğuk ve hatta bazı durumlarda tehlikeli olduğu için her zaman uyabileceğiniz bir spor şekli değildir. İşte bu noktada yardımınıza koşu bandı yetişir. Koşu bandı hiçbir engel olmaksızın istediğiniz zaman yürümenize olanak sağlar.

Koşu bandının en önemli avantajlarından biri de, siz spor yaparken bu sporun sizi nasıl etkilediğine dair önemli bilgiler vermesidir.

Koşu bandı kullanmadan yaptığınız yürüyüşlerde ne kadar yağ ne kadar karbonhidrat yaktığınızı, kan basıncınızın ne durumda olduğunu, kaç kilometre yürüdüğünüzü bilemezsiniz.

Düzenli olarak egzersiz yapmaya karar verdiğinizde, dışarıda yürüyüş yapma fikri başlangıç olarak cazip gelecek olsa da zamanla bu yürüyüşleri gerek fiziksel gerek ruhsal koşullar nedeniyle aksattığınızı ve bir süre sonra da tamamen bıraktığınızı farkederek motivasyonunuzu düşürebilirsiniz. Bu nedenle aklınıza ilk olarak koşu bandı gelmelidir. Bugün, geliştirilmiş modeller sayesinde düz bir yürüyüşten fazlasını sunan koşu bantları, spor yaparken merak ettiğiniz her türlü datayı da sağlayabiliyorlar. Örneğin kaç kilometre yaptığınız, kaç kalori yaktığınız, nabzınızın durumu ve ne kadar süredir yürüdüğünüz, yeni model koşu bantlarının size sunduğu standart özelliklerden bazıları.

Nasıl bir koşu bandı alacağınıza karar vermeden önce eğer vaktiniz ve fırsatınız varsa piyasadaki modelleri detaylı olarak incelemeniz yararınıza olur. Bunu yapmak için en uygun yer tabii ki online mağazalar olacaktır. Eğer hem uygun fiyatlı hem de gelişmiş özellikleri olan bir model arayacak kadar vaktiniz ve sabrınız yoksa bu koşu bandını inceleyebilirsiniz.

Çeviri : www.acemiyim.com


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0