0

Adalet kavramını sorgulatan, kimin suçlu kimin suçsuz olduğu son ana kadar belli olmayan filmlerle karşınızdayız. Mahkeme salonlarında geçen en iyi filmler listesindeki heyecan dolu filmler, izleyenlere soluksuz geçireceği dakikalar vadediyor.

Şeytanın Avukatı, 1997

Çok başarılı bir savunma avukatı olan Kevin, dava ne kadar zor olursa olsun davayı kazanmasıyla ünlüdür. Günlerden bir gün haksız olduğu halde çok zor bir davayı kazanır. Kendisine New York’un en büyük hukuk bürolarından birinden teklif gelir. Finale kadar her an merak ettiren unutulmaz oyunculuk performanslarıyla süslü.

Jüri, 2003

Genç bir kadın kocasının ölümünden çok uluslu bir silah şirketini sorumlu tutmaktadır. Avukat Wendell Rohr bu davayı üstlenir. Davalı şirketin avukatı ise jürinin de danışmanı olan Rankin Fitch’tir. Fitch davayı kazanmak için her yola başvuracaktır. Bu yollara jürinin seçimi de dahildir. Etkileyici bir sona sahip filmi mutlaka izlemelisiniz.

Birkaç İyi Adam, 1992

Rahat bir yapıya sahip ve altmıştan fazla dava kazanmış olan Donanma Avukatı Daniel Kaffee’ye bir askerin öldürülmesi ile ilgili bir dava gelir. Davaları uzlaşma yoluna giderek kazanan avukatımız bu kez böylesine ciddi bir davada ne yapacaktır?

Kardeş Gibiydiler, 1996

New York’un tehlikeli mahallelerinden birinde geçen filmde bir grup gencin hikayesi anlatılıyor. Bir kazaya sebep olan dört gencin aldıkları ceza onların hayatları boyunca etkisinde kalacağı travmalara sebep olur. Bu travmalar sonucu ne olacak merak ediyorsanız mutlaka izleyin.

Cinayet Gecesi, 2007

Karısının kendisini aldattığını öğrenen Ted Crawford, karısını öldürür. Cinayetin ardından da polisi arar ve polis olay yerine gelir. Polis ölen kişinin sevgilisi olduğunu görmesiyle kısa süreli bir şok yaşar. Filmin devamındaki olaylar izleyenlere de şok yaşatacak cinsten.

İlk Korku, 1996

Film kilisede bir rahibin öldürülmesiyle başlar. Cinayetle suçlanan kişi rahibin sahip çıktığı ve oğlu gibi sevdiği bir gençtir. Davayı hiçbir karşılık beklemeden alan avukatımız Martin Vail, olayların perde arkasını araştırır. Sürpriz sonları seviyorsanız bu filmi çok seveceksiniz.

Philadelphia, 1993

Başarılı bir avukat AIDS virüsü taşıdığı öğrenilince işten atılır. Şirketine açtığı hukuk mücadelesinde ona arkadaşı yardımcı olacaktır. Toplumun değerlerini de bu mahkemede sorgulayan film farklı konusuyla dikkat çekici.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye