0

Milli Piyango Yılbaşı Bilet Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Yılbaşı gelince akılara ilk gelen soru, Milli Piyango tarafından yapılan çekiliş geliyor. Bu seneki büyük ikramiye 120 milyon lira olarak belirlendi. Toplam çekiliş kapsamında verilecek miktar ise 670 milyon 540 lira olacağı belirtildi. Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları tam 120 TL, yarım 60 TL ve çeyrek bilet 30 TL olarak belirlendi.

Milli Piyango biletleri satışa çıktı.  Yılın son ayında  herkesin bir beklentisi olan milyoner olma hayallerini süsleyen biletler satışa sunuldu. Yeni yıla 120 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanarak girmek isteyen herkes yılbaşı bileti almaya başladı.

Yılbaşı Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Milli Piyango yılbaşı çekilişi için belirlenen büyük ikramiye 120 milyon olarak belirlendi. Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları tam 120 TL, yarım 60 TL ve çeyrek bilet 30 TL olarak belirlendi. İsteyen kişiler Milli Piyango resmi sitesi üzerinden de satın alabilecekler.

Oynamanın Kuralları Neler?

Milli Piyango biletleri üç şekilde satılmaktadır. Tam Bilet, Yarım Bilet ve Çeyrek Bilet olarak satılır. Tam bilete ikramiyenin tamamı, Yarım bilete 120 milyon TL’nin yarısı ve Çeyrek bilete para miktarının çeyreğini kazanarak ödüllendirilmiş olacak.

Kazanan ikramiyeler kategoriler ile çekilişlerde değişkenlik gösteriyor ve Milli Piyangoda iki tane özel kategori bulunuyor. Amorti, son kazanan kategori. Birincisi 0-4 arasından ikincisi 5-9 arasından olmak üzere iki basamak çekiliyor. Son basamağı bu iki sayıdan biri olan biletler amorti ikramiyesi kazanıyor. Teselli kategorisi, en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının her basamağındaki numaraya göre bir farklılık gösteren ikramiye.

Biletlerinin Geçerlilik Tarihi

İkramiyeler bir yıllık bir zaman diliminde alınabilecektir. Çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin zaman aşımına uğramaktadır ve biletlere ikramiye ödenmez. Zamanaşımından dolayı ikramiyeler idareye gelir olarak kayıt edilir. Zamanaşımı süresi hafta sonu veya resmi tatillere denk gelirse girilecek ilk iş günü mesai bitimine kadar ikramiyeler ödenir.

Bu sene 31 Aralık 2021 akşamı çekilecek olan milli piyango çekilişi milyoner olma hayali kurulan insanlar tarafından oldukça alındığını bazı basın organlarında görmekteyiz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0