0

Hem sağlımız hem de dış görünümüz için en çok dikkat etmemiz gereken konudur beden- kitle ölçümümüz. Fakat günümüzde sağlıksız beslenme sonucunda artık kilo sorunu olarak adlandırılmaktadır. Dengesiz beslenme, düzensiz egzersizler ve yaşam standartlarımızın elverişine göre vücudumuzun şekillenmesine neden olmaktadır.

Kadın- erkek farketmeksizin bu sorunu yaşayan herkes aynı duyguları yaşamaktadır. Ortaya çıkan mutsuzluk ne yazık ki kilo vermeyi daha da kötü etkilemektedir. Çünkü herkes kısa zamanda kilo vermeyi amaçlamaktadır. Bazıları kısa zamanda vermesine rağmen ortaya sağlıksız bir görünüm ortaya çıkıyor ve kısa zamanda verdikleri kiloları kısa zamanda alıyorlar. Bazıları ise, uzun zaman sonucunda bile ne yazık ki kilo veremiyorlar.

Yapılan araştırmalara göre, her konuda olduğu gibi vücudumuzun da dengesini beyin septomlarımızın sağladığı ortaya çıkmıştır. Duygularımız ve düşüncelerimiz buna bağlı değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden her ne olursa olsun kilo vermeyi amaçlıyorsanız muhakak çakralarınızı açın  ve beyninizde bu işi bitirin.

Kilo vereceğim ve bunu uygularken çok mutu olacağım demelisiniz!

Anlık etki gösteren, uzun vadede etkisini kaybeden, sağlığınız için büyük tehlike oluşturabilecek bir yöntem olduğu için asla  kendinizi saatlerce aç bırakarak kilo vermeyi sakın düşünmeyin.

Beslenme tercihlerinizi protein olarak değiştirin. Baklagil, fındık ve tohumlardan alacağınız bitkisel proteinler sizi tok tutmaya yardımcı olacaktır. Bu sayede vücudunuz proteinlerin sindirimi için daha fazla enerji harcayacak bu da kilo vermenizi hızlandıracaktır bunu sakın unutmayın.

Sağlığınız için en önemlisi su olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Sadece kilo vermek için değil, sağlığınız için de bol bol su tüketmelisiniz. Aynı zamanda su sayesinde, emiliminiz sağlanıp aldığınız kalorileri azaltmanızı sağlayacaktır.

Gelelim işte mutluluğunuzun formülüne 😊

Kendinize göre egzersiz planı yapmaya ne dersiniz? Hangi egzersizi yapmaktan mutluluk duyarsınız? Sıkılmadan yapacağınız bir egzersiz sizi her daim mutlu hissettirecektir. Öyleyse dansa ne dersiniz? Son ses müziği açıp aynanın karşısında vücudunuzla dans ederek tadını çıkarabilirsiniz. Tabi bu küçük bir öneri. Siz ne ve ne şekilde mutlu olacaksanız onu yapın!

Böylelikle kilo vermek o kadar da kötü olmayacaktır. Mutlu bir şekilde kilo vermeniz dileğiyle ..


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0