0

Yalan, kişinin gerçeği saklayıp bildiğinin aksini söylemesidir. Çoğu zamanda insanların, günlük hayatın akışında birçok insan sohbetleri renklendirmek için yalan söylediği ve olayları olduğundan abartılı anlatmak için tercih ettiği belirtilmiştir.

Yapılan araştırmalara göre; hakikati söylememenin, sıkıntıların çözümü olacağı durumlarda yalan söylemeye ihtiyaç duyulduğu öne sürülmüştür.Gerçeği aktarmamak başımıza büyük sorunlar açmayacaksa ve genel iyiliğe katkıda bulunacaksa yalan tercih edilen bir alternatif yol olarak gözükmektedir. Fakat gerçek olmayan bir kavramı savunmak, inanmak hem kişiliğimiz hem de toplumumz açısından hoş karşılanmamaktadır ve sonrasında daha fazla sıkıntıya yol açacağına inandığımız ‘’yalan’’ kavramını kullanmamayı tercih etmek gerekir.

Çünkü yalanı tercih ettiğimiz zaman sadece etrafımızda ki insanlara doğru olarak ,inandırabiliriz. Oysa ki kendimiz aslında konunun doğru değil, yalan olduğunu biliriz ve başkalarını kandırmak, kendimizi kandırmak kadar kolay değildir.

Anlayacağınız, yalanın doğrusu olmaz! Yalan her daim yalandır ve uzak durulması gereken bir kavramdır.

Kadınlar Erkeklerden Daha Fazla mı Yalan Söyler?

Tam tersi!

İngiltere’de Bilim Müzesi’nin gerçekleştirdiği bilimsel araştırmanın sonuçlarına göre,  kadınların sadece çok önemli konularda, özellikle başkasını üzmemek için ve ‘’gerçeği söylemek acı verdiğinde’’ yalan söylediklerini, erkeklerin ise yalanı nefes alırmış kadar doğal üretebildiklerini ortaya koydu.

Kısacası erkeklerin, kadınlardan daha çok yalan söylediği tespit edilmiştir!


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0