0

 Netflix’in Kore Bilim-Kurgusu ‘The Silent Sea’den Fragman

Netflix’ten bir Kore dizisi daha, aralık ayının sonunda yayınlanacak dizi, Squid Game dizisinde alınan yüksek izlenme oranından sonra izleyici tarafından merakla beklenmekte.

Yeni dizinin adı ise; The Silent Sea. Yeni fragmanı yayınlanan dizi bize uzayın derinliklerinde geçen tüyler ürpertici gerilirim dizisine farklı bir bakış açısı sunuyor. Bir grup astronotun hikayesinin anlatıldığı dizide, terk edilmiş bir uzay üssünde yaşanan olayları konu alıyor. Dizi, yönetmen Choi Hang-Yong tarafından yazılıp , yönetilmiştir. Dizinin hikayesi The Sea of adlı kısa filmin öyküsüne dayanıyor.

The Silent Sea dizisinde, daha önce Train to Bursan’da ve Netflix’in son dizisi Squid Game’de rol almış Gong Yoo yer alıyor. Yoo, bu dizide uzaya giden ekibin liderliğini yapıyor. Netflix dizisi Sense8’te rol alan Bae Doona’da dizide rol alıyor. Öte yandan kadroya, The Vampire Detective’den  Lee Joon ve  Heo Sung-tae’de katılıyor.

Netflix-dizi

Dizide karakterlerin yaşayacakları olaylar hakkında pek bir şey bilinmiyor. Dizinin yapımcılığını Jung-Woo Sung üstleniyor. Dizinin mazisi geçmişe dayanıyor, Netflix diziyi 2019’da çekimlerinin başladığını duyurmuştu. Kore dizilerinin son yıllardaki başarılarını yapımcılarında dikkatinden kaçmadığını görmekteyiz. Dizi, 24 Aralık 2021’de, Netflix’te yayınlanmaya başlanacak.

Squid Game Dizi Neden Bu kadar Sevildi?

Yayına girdiği 17 Eylül tarihinden itibaren, tüm dijital platformlarda en fazla izlenen dizi olmuştu.

Dizinin konusunu kısaca özetlemek gerekirse, hepsi bir şekilde borç batağına düşmüş 456 kişilik bir grup kadın ve erkek, neresi olduğunu bilmedikleri bir yerde toplanmış durumda. Kendi istekleriyle buraya gelen oyuncular, Kore kültürüne ait çocuk oyunlarını oynayarak hayatta kalmaya çalışıyor.

Oyunlarda elenenler oldukça kanlı ve vahşi biçimlerde öldürülüyor, en sona kalacakları da 45,6 milyar won’luk (yaklaşık 340 milyon TL) bir ödül bekliyor. Elenenlerin kanlı sonunu görmelerine rağmen, birçok oyuncu çaresizlik nedeniyle devam etmeyi seçiyor. Çoğunluk oyunu bitirmek isterse oyun bitiyor, ama çoğunluk ‘devam’ derse, kimse oyundan çıkamıyor.

Annesinin sigorta parasını at yarışlarında kaybeden Gi-hun, Oldukça başarılı üniversite hayatı olan ve daha sonrasınad girdiği finans çalışma alanında beyaz yaka suçlarından aranan Sang-Woo , Kuzey Kore’den Güney’e sığınan ve ailesini de Güney Koreye getirmeye çalışan Sae-byeok ve Pakinstan’dan büyük hayallerle Güney Kore’ye göçen Pakistanlı Ali vb. gibi sıradışı birçok kişi zor yaşam öyküsüyle dizi de konu oluyor.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0