0

Teknoloji günlük hayatımıza kolaylık getirmesinin yanında uzmanlık isteyen konularda da en büyük yardımcımız. İnteraktif uygulamalar aracılığıyla öğrenmeyi daha kolay, daha kalıcı ve daha zevkli hale getirmek mümkün. Öğrencilerin kullanması gereken uygulamalar yazısı öğrenciler kadar öğrenmekten vazgeçmeyenlere de hitap ediyor.

1. Kunduz

LGS, YKS, ALES ve KPSS sınavlarına hazırlanan öğrenciler için tasarlanmış olan uygulamada 20 binden fazla öğretmen ve 8 milyondan fazla soru çözümü mevcut. Öğrenci çözemediği sorunun fotoğrafını çekip gönderdikten sonra uzman eğitmen çözümü 10 dakika içinde kullanıcıya iletiyor. Deneme sürecinden sonra ücretli paket alarak uygulamayı kullanmaya devam etmek mümkün.

2. CamScanner

100 milyondan fazla yüklenen CamScanner belge tarama ve paylaşma uygulaması. CamScanner yardımıyla belgeleri yazdırabilir, buluta kaydedebilir veya görüntü dosyası olarak tarayabilirsiniz.

3. Google Keep

iOS ve Android uyumlu olan uygulama, web versiyonuyla da kullanıcılarının hizmetinde. Böylelikle kaydedilen notlara bütün platformlardan ulaşılabiliyor.

4. TED

TED her sene ünlü ve ilham verici kişilerin konferanslarının yayınlandığı bir platform. Uygulamaya yaklaşık 100 dilde alt yazı desteği sunuyor. Yeni fikirleri takip etmek ve değişen dünyayı anlamak için oldukça faydalı.

5. Duolingo

Yabancı dili keyifli bir şekilde öğrenmek ister misiniz? Duolingo ücretsiz dil öğrenebileceğiniz ve başkalarına çeviride yardımcı olabileceğiniz bir uygulama. Uygulamayı kullandıkça doğru ve yanlış cevaplarınıza göre raporunuz oluşturuluyor.

6. Any.do

Sade ve şık bir arayüzü olan Any.do, online ajanda uygulaması. Any.do ile yapılacak işlerinizi not alabilir, yapılan işlerden sonra küçük hediyeler kazanabilirsiniz.

7. Scribd

Scribd, dünyanın en büyük online kütüphanesi. Yaklaşık 10 milyon dokümana erişebileceğiniz uygulamada pdf, doc, ppt, xls gibi onlarca farklı uzantıya sahip dosyaları açabilirsiniz. 90 civarında dil program tarafından destekleniyor.

8. Evernote

Dünyada 225 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip Evernote, not tutma ve alınan notları düzenleme uygulaması. Mobil ve masaüstü seçeneği olması uygulamanın en büyük artısı. Uygulamayı kullanmayı alışkanlık haline getirince hayatınızın ne kadar kolaylaştığını fark edeceksiniz.

9. Memorado

Mottosu “güçlü beyin, güçlü hayat” olan uygulama beyni güçlendirmek için yardımcı oyunlar içeriyor. Hafızayı güçlendiren, konsantrasyonu arttıran ve reaksiyon becerilerini güçlendiren Memorado’da nörobilimsel çalışmalar sonucu geliştirilen 15 oyun bulunuyor.

10. QualityTime

Cep telefonunuzda boşa vakit harcamak istemiyor musunuz? Bu uygulama sayesinde hangi saatler aralığında hangi uygulamaları kullandığınızı rapor halinde görebilirsiniz. Gereksiz telefon kullanımını azaltarak bu boşa geçen zamanı verimli zamana dönüştürebilirsiniz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye