0

Deniz, güneş ve çevresel faktörler sayesinde cildimizi ölü bir katman kaplıyor. Bu nedenlerden dolayı oluşan ölü katman üzerine, cilde sürülen cilt yapımıza uygun ürünler kesinlikle ölü katmanını aşıp cildimizin destek ve koruyuculuğunu uygulayamaz ne yazık ki .Bu esnada Mevsim değişikliklerinde sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için yazın kalınlaşmış hasar görmüş ve güneşten yanmış cildimizi vitamin ve minerallerle besleyip şımartmayı ihmal etmemeliyiz.

Ölü derileriden kurtulmak için evde kolaylıkla rahat yapabileceğiniz birkaç ipucudan bahsetmek istiyoruz. Hafta da iki kere yapmak şartıyla sizde deneyebilir ve yumuşak cilde sahip olabilirsiniz.Kış aylarına geçiş yaptığımız bu dönemde en çok bulabileceğimiz meyve sizin mucizeniz olabilir.

Portakal kabuğu antioksidan ve doğal yağlarla doludur. Bunların her ikisi de ölü derilerden kurtulmak için çok faydalıdır. Cilt kusurlarınızın oluşmasını engelleyerek, ph değerinizinde yükselmesine katkı sağlıyor. Ayrıca düzenli olarak kullanıldığında tıkanmış gözeneklerimizi temizliyor. Bu sayede sivilce ve siyah nokta görünümünü azaltıyor.

Tek yapmanız gereken 1 yemek kaşığı portakal kabuğunu, 1 yemek kaşığı zeytinyağ ile birlikte karıştırıp cildimize ovalayarak sürmek. Hatta uygulamak istediğimiz alana masaj yaparak ovalamamız sizi daha da rahatlatacaktır. Portakal kabuğunu 10 dk bekletmemiz yeterli oluyor. Yazımızın başında denildiği gibi haftada 2 kere uygulamak şartıyla ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi yoktur.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0