0

İnsan hayatındaki her duygu tiyatroda sergilenir. Tiyatroda her şey canlı ve gerçektir. Tiyatro sinemadan farklıdır. Tiyatronun kendine özgü bir büyüsü vardır. Bu yazımızda canlı olmasa da gerçek tiyatroyu seyredebileceğiniz, tiyatronun büyüsünü salonlarınıza kadar getirecek online içerikleri derledik. Yazımızda evden tiyatro seyredebileceğiniz web siteleri, Youtube kanalları ve Instagram hesapları bulabilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

T.C. Kütür ve Turizm Bakanlığı’nın Youtube kanalında Opera ve Bale arşivi, Devlet Tiyatroları arşivi bulunuyor. Bu sayede evinizden çıkmadan seçkin oyuncuların rol aldığı birbirinden kaliteli yapımları seyredebilirsiniz. Reis Bey, Leyla ile Mecnun, Bir Nefes Dede Korkut bu arşivden izleyebileceğiniz oyunlardan sadece birkaçı.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu oyun arşivi hem çocuklara hem yetişkinlere hitap ediyor. Romeo & Juliet, İki Efendinin Uşağı, Şark Dişçisi ve Tersine Dünya gibi tiyatro eserleri web sitesi üzerinden izlenebilir.

Tiyatro Sahnesi

Tiyatro Sahnesi isimli Youtube kanalında Türk Tiyatrosu’nun klasikleşmiş oyunlarının dışında çocuk oyunları da mevcut. Haldun Dormen Tiyatrosu’nun ve Nejat Uygur Tiyatrosu’nun oyunları keyifle izlenebilir.

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu

Oyunları internete taşıyan diğer bir belediye Karşıyaka Belediyesi. Yetişkinlere yönelik Oyunun Oyunu ve çocuklara yönelik Çirkin Ördek Yavrusu Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun Youtube kanalında.

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Zamanında kapalı gişe oynayan Kral Lear ve çocukların zevkle izleyebileceği Deniz Kızı Maira, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Youtube kanalında sizleri bekliyor.

Akla Kara

Karımın Kocası, Yargı, Kadın Aklı Erkek Aklı, Kelebekler Özgürdür isimli oyunları izlemek isterseniz Akla Kara’nın Youtube kanalını mutlaka ziyaret edin.

Pasaj Müzik – Şekspir Müzikali

Uzun süre tiyatro tutkunlarının yer bulmak için uğraştığı Şekspir Müzikali’ni evinizin rahatlığında seyretmek ister misiniz? Haluk Bilginer’in bebeklikten ölümüne Shakespeare’in hayatını muhteşem bir performansla sergilediği oyun 2 saatlik bir müzikal.

Fanatik Film

Fanatik Film Youtube kanalı Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın Deliler ve Beyoğlu Beyoğlu gibi replikleri hafızamıza kazınmış oyunlarını izleyicilere sunuyor.

Bam İstanbul

Bildiğimiz anlamda tiyatro oyunu olmasa da canlandırmalardan oluşan #Evde serisi oyunlarını Bam İstanbul’un Instagram hesabında seyretmek mümkün.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye