0

Öpüşmek, insanlar arasında en öncelikli ve önemli temas yollarından biridir. Bunun yanında, birçok farklı öpüşme şekli ve tekniği vardır. Yüzün öpüldüğü aile içi ya da arkadaşça olanlardan, bayanların ellerinin nazik bir şekilde öpülmesine; dudakların birleştiği aşk dolu öpücüklerden Fransız öpücüklerine kadar, sayısız öpüşme şekli bulunur. Bazı öpüşme şekillerini keşfeder, öğrenir, çalışırsınız; bazılarını da kendiniz yaratırsınız. Dünyanın farklı yerlerinde farklı şekillerde öpüşür insanlar. Maori Tonga’da insanlar birbirlerine burunlarını dokundururken, Eskimolar ise burunlarını ovalar mesela. Bir de herkes tarafından bilinen, ünlü öpüşmeler vardır.

Ünlü öpüşmeler

Birçok ciddi rakibi olsa da, bu ünvanı taşıyan en ünlü resim muhtemelen Gustavo Klimt’in “Kiss” (Öpüşme) eseridir. The Cure, Eminem, Cher ve Prince gibi birçok grup ve şarkıcı da öpüşme üzerine unutulmaz şarkılar kaydeymiştir. Hatta The Kiss diye bir grup bile kuruldu zamanında. Ya da eski Yugoslavyalı grup Vatreni poljubac.

Bir filmdeki ilk öpüşme sahnesi ise 1896’da kayıtlara geçti. Bu öpücük 47 saniye sürdü ve dönemin şartlarında gerçek anlamda bir skandala neden oldu.

Sonraki yüzyıl içinde ise unutulmaz öpüşme sahneleri içeren sayısız film çekildi. “From Here To Eternity”den “The Postman Always Rings Twice”a, bugün birer klasik olarak kabul edilen birçok ünlü film çok etkileyici öpüşme sahnelerini içermektedir. Mesela “Titanic” filminde Leonardo Dicaprio ile Kate Winslet’in öpüşme sahnesi gibi.

Çeşitli öpüşme şekilleri ve bu öpücükleri ilginç kılmanın yolları

Elin öpülmesi;

Gerçek bir centilmen olmak ister misiniz? O zaman biraz cesaret göstermeniz gerekiyor. Bir bayanın elinin öpülmesi, tam anlamıyla usulüne uygun gerçekleştirilmesi gereken bir tekniktir. Yapmanız gereken bayanın elini nazik ve yumuşak bir şekilde tutup kaldırmak, eğilmek ve dudaklarınızla nazik bir öpücük bırakmaktır. Ne daha azı, ne daha fazlası.

Yüze kondurulan öpücükler;

Akrabalar, arkadaşlar arasında olduğu kadar, kutlama ve tebriklerde de en sık görülen öpüşme türüdür. Ama eşinizle, sevgilinizle de gerçekleşebilecek bir öpüşmedir, neden olmasın ki? Dudaklarınızı sevgilinizin yanağına kondurup, dudaklarınızın orada normalden biraz daha uzun kalması ile, gerçek hislerinizi iletmemeniz için hiçbir neden yok.

Boynun öpülmesi;

Hızlı ve nazik ya da uzun bir öpücük. Fark etmez. Ne şekilde olursa olsun, boynun öpülmesi basit bir iş değildir. Aslına bakacak olursanız, sevgilinizi boynundan öperek hem arzularınızı gösterebilir hem de onu uyarabilir, baştan çıkarabilirsiniz. Durum ister sıradan bir anda ister iki sevgili arasında yakın bir anda gerçekleşiyor olsun, bu öpücük her zaman işe yarar.

Alnın öpülmesi;

Küçük çocuklara yönelik tipik bir öpüş şeklidir. Ama bunu da eşinizin ya da sevgilinizin üzerinde deneyebilirsiniz. Yatağa gitmeden önce sevgilinizi alnından öpebileceğiniz gibi, ayrılıklarda da olabilir bu öpüşme. Böylelikle hem hislerinizi hem de koruyucu, sahiplenici duygularınızı göstermiş olursunuz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0