0

Dünya da ortalama olarak her 10 kişiden 4’ün saçı dökülmektedir. Bu saç dökülme sebeplerinin başında anne ve babadan genetik gelmiş olabilir. Anne baba dışında başlıca saç dökülme sebepleri ise stres, dengesiz beslenme ve vitamin eksikliğidir. İşte bu saç dökülmesinin tedavisinin başında Regenera Activa tedavisi gelir. Peki bu Regenera Activa tedavisi nedir, gelin birlikte inceleyelim.

 

Peki bu Regenera Activa nedir?

Genel olarak Regenara Activa dendiğinde kimse ne olduğunu bilmez. Regenera Activa bir saç aşısıdır. İnsanın dökülmesine karşı verdiği savaşta kılcal damarların yenilenmesinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Genellikle tedavisi tek seansta bitmektedir. Bu tedavi de kafadaki derinin yenilenmesinde bireyin hücreleri kullanılır.

 

Regenera Activa tedavisi nasıldır?

Hem kadında hem de erkekte saç dökülmeleri genellikle alnın üst tarafında ya da kafanın tepe noktası etrafında görülür. Ense ve kulak arkalarındaki saç her zaman daha güçlü kalması için genetik olarak bireye kodlanmıştır. Regenera Activa düzeneği bu güçlü saç köklerinden hücre süspansiyonu uygulayarak sorunlu saç bölgesine bu süspansiyonun pratikleşmesi ve buradaki güçsüz saç köklerine tutturması için uygulanan bir yöntemdir. Ense ve kulak arkası tarafından örnek saç kökleri alınır. Alınan bu saç kökleri Regenera Activa yönteminde hücre süspansiyonuna dönüştürüp bireyin kendi dokusundan saç dökülme tedavisi hazırlanır. Bu tedavi genellikle tek seans sürer. Bir sonraki seans gerekirse iki yıl sonra tekrarlanır.

 

Regenera Activa tedavisinin sonucu ne zaman kendini gösterir ?

Bireyden bireye değişebilen sonuç ortalama 3,5-4 ay içerisinde kendini belli etmektedir. Tam sonuca ise 1. Yılın sonunda ulaşılır.

 

Regenera Activa tedavisini faydaları nelerdir ?

  • Bireyin sağlıklı saçının canlı kalmasını sağlar.
  • Zayıf saçları sağlamlaştırır.
  • Regenera Activa pek çok sayıda zayıf, tüysü gözüken saç tellerini kalınlaştırıp daha saçlı bir görüntüye çevirir.

Regenera Activa hakkında detaylı bilgi ve randevu oluşturmak için Medicana Healthpoint sitesini ziyaret edebilirsiniz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0