0

Saç Bakımınızı İhmal Etmeyin

Saçınıza sağlıksız bakmak sizi bakımsız ve daha yaşlı gösterecektir. Saçınıza göstereceğiniz özenle canlı görünen saçlarınız sizi de canlandıracaktır. Bu yüzden saçlarınızı nemlendirmeyi, gün içinde taramayı unutmayınız. Ayrıca saçlarınızı salınık ve kendi halinde bırakmaya özen göstererek, saç yapınızı bir nebzede olsa kırılmasına engel olabilirsiniz. Çünkü saçlarınızı sürekli toplu kullanmanız, daha çabuk kırılmasına neden olmaktadır. Ayrıca her gün yıkamalıyım,her gün yıkanırsa  temiz olur düşüncesinden uzak kalmasınız. Unutmayınız saçınız yağlandıkça gürleşek, beslenecek ve daha çabuk uzayacaktır. (2 günde bir yıkamanızda fayda vardır.)

Saç Kesimi

Yüz hatlarınıza göre taşıyabileceğiniz bir saç modelini tercih etmelisiniz kesimde. Trendi tabi ki takip edebilirsiniz ama her trend kesimin yüz hattınıza yakışacağını bilemezsiniz.Küçük bir ipucu; Tüm saçlarınızın aynı boyda olması genellikle sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Bunun yerine tercih edeceğiniz katlı bir kesim sizi daha canlı gösterecektir.

Saç Rengi Seçimi


Eğer saçınıza ve teninize uygun olmayan bir saç rengi seçerseniz bu sizi daha yaşlı gösterebilir ve gülünç durumuna düşürebilir. Küçük bir ayrıntı olarak gözükse de, kadınlar da renk seçimi çok önemlidir. Çünkü saç renginiz, sadece saçınızı değil görünüşünüzü de tamamen değiştirmektedir. Genellikle beyaz tenli kadınlar koyu, buğday tenli kadınlarda açık tonları tercih etse de artık günümüzde her ikisininde karışımından doğal ve canlı renkler çıkabiliyor ve tenin uyumunuzu yakalayabiliyorsunuz.

Not:
Saç kesiminiz kadar, saçınızın kullanım şeklide çok önemlidir. Kullanımı yanlış ama tercih edilen saç modellerinden uzak durmalısınız. Aynaya baktığınızda kendinizi rahatsız etmeyecek görünüşe, küçük dokunuşlarla sahip olabilirsiniz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0