0

Shıba Coin;
Dünyanın en büyük coin borsalarından biri olan Kraken tarafından yapılan açıklama ile Shiba Inu coin’de yükselme meydana geldi. Listeleme haberinden sonra yatırımcılarına %31 oranından fazla kazanç sağladılar.

Kraken resmi twitter hesabından paylaştığı duyuru da şu sözlere yer vermişti.

‘’ Kraken’de Yeni Listeleme:

Shıba Unı Mevduatları şimdi başlıyor! Ticarete 30 Kasım’da başlanabilecek’’

Shıba Inu Neden Yükselişe Geçti?

Shıba Inu’daki yükselme belirtisinin nedeni, Kraken borsasında listeleneceği haberleri olduğu gözlendi. Ancak haber ile birlikte yükselişe geçen coin piyasaların durulmasıyla birlikte tekrardan düşüşe geçti.

Kraken Hangi Ülkenin Borsası?

Kraken, 2011 yılında ABD’nin San Francisco merkezli bir kripto borsası olarak bilenen bir şirkettir. Kripto para birimleri üzerinde ticaret yapabilmeyi sunmaktadır.

Shıba Coin

Shıba Inu Nedir? Shıba Inu Neden Benzersizdir?

‘’Doge Killer’’ olarak bilinen coin, Dogecoin’e rakip olarak piyasaya sürülmüştür. Haziran 2021 verilerine göre 28 milyar dolar üzerinde bir değeri olduğu görülmektedir. Shiba Inu ‘’Ryoshi’’ adıyla tanınan bir anonim kişi tarafından kurulmuş, merkezi olmayan para birimidir. Shib coini benzersiz yapan bir başka etmen ise NFT pazarına getirdiği kendi topluluklarını, NFT pazarındaki sanatçıların eserlerine yöneldirilmesiyle birlikte Sbiha coini tanınır ve daha çok kullanılır hale getirmiştir.

Shıba Inu Güvenli Midir?

22 sayfa uzunluğundaki teknik makalesine (WoofPaper) göre SHIB, Hisse ispatı (Proof-of-Stake, PoS) algoritmasına geçiş sürecinde olan iş ispatı (Proof-of-Work,PoW) algoritmasına kullanan blockchain ağı Ethereum üzerinden çalışmaktadır.

Shiba Inu Nereden Alınır?

Shıba coin, birçok coin borsasında işlem görmektedir. Shıba coine ulaşabileceğiniz borsalar, Huobi, Gate.io, Uniswap ve OKEx borsalarında listelenmiştir. Son olarak çıkan haberlere göre Kraken borsasında da listelenmesi beklenmektedir.

Shıba Coin Canlı Fiyat Durumu

Shıba Inu bugünkü fiyatı ₺0,000615 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺97.573.751.884 TRY. SHIB / TRY olarak belirtilmektedir. SHIBA INU son 24 saate yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #12, piyasa değeri ₺337.668.438.866 TRY. Dolaşımdaki arz 549.051.118.470.825 SHIB coin olarak görülmektedir.

Bilgiselimizde Shıba coin ile yazılan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kendi bilgi birikiminiz ve düşüncelerinize göre hareket etmelisiniz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0