0

Sinüzit Ağrılarınızdan KurtulunSinüzit olarak da bilinen sinüs ağrıları sinüslerdeki iltihap ve tıkanma nedeniyle meydana gelir. Genellikle, nezle veya grip gibi  bir solunum yolu enfeksiyonu veya bahar nezlesi gibi alerjiler tarafından tetiklenir. Sinüslerin işlevlerini yerine getirdiği durumlarda, mukus, burun deliklerinden hava giriş çıkışına izin verecek şekilde sürekli akar. Ancak mukus, akacağı bölgede enfeksiyon meydana geldiğinde bir engelle karşılaşır ve akamaz. Dolayısıyla, bakteriler, virüsler ve mantarlar için bir üreme alanı oluşturur. Soğuk algınlığı, bu sorunun en yaygın nedenidir. Yine de, sinüslerin normal şekilde akmasını engelleyecek herhangi bir şey sinüzite neden olabilir.

Sinüzit ağrılarının tedavisinde en uygun yaklaşım iltihaplanmanın altında yatan nedeni teşhis etmektir. Doktorların büyük kısmı reçeteye kortikosteroid veya antibiyotik yazar. Bununla birlikte, bu problemle başa çıkmanızı sağlayacak çok daha kolay yöntemler bulunmaktadır. Burun deliklerinize tuzlu su damlası uygulamak veya hava nemlendirici kullanmak bunlardan en pratik olanlardır. Ayrıca, eczanelerde, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi soğuk algınlığına karşı koruyacak ve enfeksiyondan kurtaracak pek çok bitkisel karışımı ve besin takviyesini bulabilmeniz de mümkün.

Sinüslere bağlı olarak farklı problemler yaşayan insanların yorumlarına göre sinüs ağrılarından kurtulmanın en etkili yolu kaliteli bir hava nemlendirici kullanmak. Ve elbette ki, pek çok uzman, sinüse bağlı pek çok rahatsızlığı, enfeksiyon ve ağrıları azaltmada hava nemlendiricilerin mükemmel bir iş çıkardığı gerçeğine katıldıklarını bildirmektedir. Hava nemlendiriciler size daha sağlıklı hissedeceğinizin garantisini vermektedir. Bu cihazlarda genellikle, istediğiniz nem seviyesini seçebileceğiniz bir nem ayarlama sistemini sahip olarak üretilmektedir.

Hava nemlendirici kullanmanın size sağlayacağı pek çok yarar bulunmaktadır. En basiti, deneyimli bir doktor veya pediyatrist tarafından önerilen bir hava nemlendiricinin kullanımı sizi sinüzit ağrılarına, hapşırmaya, kuru bir cilde veya genellikle kuru havalardan kaynaklanan öksürükten kurtaracaktır.

Çeviri : www.acemiyim.com


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0