0

Türkiye’deki Hızlı Teslimat Ağı

Türkiye’deki Hızlı Teslimat Ağı; Online market servisi pandemi ile birlikte hayatımızda önemli bir yer kaplamaya başlamıştır. Pandeminin getirdiği kısıtlamalar sonucu firmalar hedef kitleye ulaşmanın yollarını aramışlardır.

 Ülkemizde hızlı teslimat ağının öncülerinden olan, Yemeksepeti gelmektedir. Pandemiyle birlikte bir çok internet alışveriş firması hızlı servis ağına katılmıştır.

Bunlara örnek olarak Trendyol Go, HepsiBurada, Banabi ve Getiri örnek verebiliriz. Teslimat kalitesinin en üst seviyede olması bu firmaları kullanırken en önemli detay olmaktadır. Firmaların müşteri hizmetlerinin oldukça kaliteli olduğunu söyleyebiliriz.

Getir

Son dönemde adını sıklıkla duyduğumuz insanların hayatını kolaylaştıran bir alışveriş ağıdır. İstanbul’un her bölgesinde hizmet vermektedir. Kendi depoları üzerinden hizmet vermektedir.

Hızlı ve güvenilir hizmet ağı olduğunu söyleyebiliriz. Yaptığı kampanyalar ve alternatif seçenekleriyle epey bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır.

Pandemiyle birlikte servis ağını büyüten Getir, Getir yemek, Getir büyük ve Getir çarşı gibi hizmetleri hayata geçirmiş. Zor dönemden geçen esnaflara bir nebze de olsa can suyu olmuştur. Küçük esnafın tüketiciye daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlamıştır.

Trendyol Go

Trendyol kendi deposu bulunmamaktadır. Marketler, Restoranlar, Küçük esnafa yönelik bir hizmet sağlama amacı vardır. Pandemiyle birlikte bir E-ticaret satış sitesi olan Trendyol kendini Getir hizmet ağı servisi gibi bir anlayışı benimseme yolunda adım atmıştır.

Trendyol taşıma ağında kendine bir taşıma ağı kurmak, Trendyol ile  çalışmak isteyen kuryelere kendi motoruyla servis sunma olanağı sağlamıştır.

Böylelikle Trendyol bu Pazar ağına girerken kendinden bir ulaşım sistemi kurup vakit kaybını önlemiş ve motor kuryelere de bir çalışma fırsatı sunmuştur.

Depolama tercihi yerine anlık alışveriş mantığıyla hareket ederek anlaşmalı tüm işletmeleri kendi deposu haline getirmiştir. İstanbul’un her bölgesinde hizmet vermektedir.

HepsiBurada

Hepsiburada, Trendyol ve Getir hizmet servislerine göre daha geç bu piyasaya girmiştir. Piyasaya geç girmesinden dolayı diğer iki firmanın gerisinde kalmıştır. Hemen hemen diğer firmalarla aynı hizmeti vermektedir. Trendyol gibi kendi deposu bulunmamaktadır. Anında ve hızlı hizmet kalitesi mevcuttur.

BanaBi

Yemeksepeti firmasıdır. BanaBi kendi deposu üzerinden hizmet vermektedir. Kendi servis ağı mevcuttur. Çalışanları kendi bünyesinde bulunduğu  ve kendi deposu üzerinden siparişleri teslim ettiği için müşteriye verdiği hizmet ve ürün kalitesi oldukça iyi seviyede ve ucuzdur


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0