0

Uykuya dalamama veya gece boyunca uykuyu sürdürmede zorlanma, normalden daha erken uyanma ve gün boyunca yorgun olmakla tanımlanan insomnia çoğunlukla başka problemlerin belirtisidir.

Uyku Probleminin Nedenleri?

*Horlama                                                          

*Uyku Apne Sendromu

*Narkolepsi

*Huzursuz Bacak Sendromu

*Kalp Rahatsızlıkları ve Akciğer Problemeleri

*Depresyon ve Anksiyete

*Tiroid Hastalıkları

*Kronik Stres

Yapılan araştırmalara göre; uyku bozukluğu probleminin yukarıda belirtilen sebepler sonucunda ortaya çıktığı tespit edilmiştir. Kısacası sorun aslında uykusuzluğunuza neden olan bir hastalık olabilir ve bu yüzden uykusuzluktan şikayet ettiğiniz durumda en kısa zamanda doktorunuza başvurmanız gerekmekte ve tedav yöntemini tercih etmelisiniz.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada

‘’Uyku bozukluğu tek başına bir hastalık değil, birçok hastalığın neden olabileceği, genellikle göğüs ve merkezi sinir sistemi hastalıkları kaynaklı bir sorundur. Tedavi edilmediğinde ise ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen uyku bozuklukları, uyku laboratuvarlarında teşhis ve tedavi edilebilmektedir. diyerek durumun ciddiyeti belirtilmiştir.

Uyku bozukluğu hastalığı kişinin yorgun hissetmesine neden olmakla beraber yaşam kalitenizi de etkileyebilecek bir boyuta varmadan muhakak önleminizi almalı, ilerde olacak büyük sorunlara karşı engel olmalısınız.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0