0

Karşılıklı anlayış çok önemlidir. Sadece evlilik için değil, her ortamda huzuru sağlayabilmek adına tolerans tanınmalıdır. Muhakkak karşımızda ki kişiyi anlamaya çalışmalıyız. Doğamız gereği, var oluşumuzdan itibaren çalışarak mücadele veriyoruz ve tüm olası sorunların karşısında sevgi ve dostluğu korumak adına elinizden geleni yapmalısınız. Asla ama asla işinizi evinize yansıtmamalısınız!

Evlilik sorumluluk gerektiren, çok ciddi bir karardır. Çünkü hayata karşı kendi sorumluluğunuzun dışında, hayatınızı paylaşacağınız yol arkadaşınızın da sorumluluğunu almak demektir. Bu yüzden evlilik içinde alacağınız her kararda haklı haksız farketmeksizin, uzlaşmayı bilmek çok önemlidir.  Ama bunları yaparken kendi kişiliğinizden de ödün vermemelisiniz. İlk gün ne iseniz her daim o duruşta olmaya özen göstermelisiniz.

Çağın getirdiği en büyük sorun ne yazık ki iletişim bozukluğu! Hepimiz o kadar meşgulüz ki , bazen kendimize bile zaman ayıramaz hale geliyoruz. Fakat bu durum yaşamımızı zorlaştırmaktan başka bir şey kazandırmıyor bize. Evliliğin getirdiği sorumluluğun her daim bilincinde olup, muhakkak iletişim sorununu ortadan kaldırmalısınız.  Unutmayın, gün içerisinde sevdiklerinizi hatırlayıp, hatırlatmakta her daim fayda vardır. Kısacası eşinizle ilişki kurmak için, akşam eve gitmeye beklemeyin! Gün içerisinde de bunu gayet güzel kurabilirsiniz.

Başarılı bir evliliği rol model almak istiyorsanız, muhakkak ortak ihtiyaçlarınız doğrultusunda birlikte hareket etmeniz gerekmektedir. Yani evlilikte ben odaklı değil, her daim biz odaklı düşünmeli ve ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız.

Negatif düşüncelerinden uzak durmalısınız! Eşlerden birinin bile bu düşünceye sahip olması huzursuzluğun başlangıcı demektir. Her zaman pozitif olmayı bilmeli, birbirinize destek olmayı ihmal etmemelisiniz.

Aşkınız tüm sorunları yenebilir! Hiç bir zaman aşkınızdan vazgeçmeyin. Biliyorsunuz ki bunun için güven çok önemlidir. Kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz ve birlikte yürümekten korkmayacaksınız!

Her evliliği mutlu yürütebilme şekli farklıdır. Bir başkasına bakarak, kendi hayatınızı o şekilde yürtebileceğinizi sakın düşünmeyin! Kendiniz için, evliliğiniz için sizi ne mutlu edebilir bunu düşünmelisiniz. Cevabı bulduğunuzda mutlu ve uzun ömürlü bir evliliğe sahip olacağınızı unutmayınız! 😊


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0