0

Kilolu musunuz? Uyumuyor, düzenli egzersiz yapıyor musunuz? Öyleyse, aşağıdaki ipuçlarına uyarak sizde uzun ve sağlıklı bir yaşantının nasıl yaşanacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

• Her gün düzenli egzersiz yapın;
Günde yaklaşık 2 saat egzersiz yapmalısınız. Egzersiz yapmak için spor aletleri kullanmanız veya ağırlık kaldırmanız gerekmez. Bazen tramplende zıplama veya tempolu yürüyüşler gibi basit egzersizler bile vücudunuzun kondisyon sağlamasına yardımcı olacaktır.

• Her gün meyve yiyin;
Günde yaklaşık 5 adet meyve yiyin. 10’un üstünde meyve yememeye çalışın, zira kilo almanızı sağlar. Akşam yemeğinde kızartma, burger ve pizza yemeyin, bunun yerine bir salata ve bir bardak su tüketin.

• Bir diyet yapın;
Günde yaklaşık 15 öğün yiyorsan (abur cuburlar, ara öğünler vs. dahil), bu senin için kötü. Mutlaka günde 3 öğün yemek yemeye çalışın. Kahvaltıda, bir sürü vitamin içeren sağlıklı, dengeli bir tahıl karışımı yemeye çalışın. Akşam yemeğinden sonra, hiçbir şey yemeyin. Yatağa gidemeyecek kadar kendinizi aç hissederseniz, bir bardak süt veya bir bardak su için.

• Vegan ya da vejetaryen olmayı düşünün;
Çalışmalar, vegan veya vejetaryen gibi katı, sağlıklı diyet yapan kişilerin daha uzun yaşadığını göstermiştir. Et yemeyin, et yememek ayrıca kolesterolü ve kalp rahatsızlığı riskini azaltır. Eğer vegan veya vejetaryenlikten birini seçerseniz, her zaman VİTAMİN ALIN. Veganlık / vejetaryenlik vücudunuz için muhteşem olmasına rağmen, bazı vitaminler ve gerekli besin maddelerini almanıza engel olabilir. Takviye vitamini alın, günümüz kişisel bakım mağazalarında ve eczanelerde vegan / vejetaryanlar için özel vitaminler bulabilirsiniz.

• Boş vakitlerde hastalıkları araştırın;
İnternette bilgisini bulabileceğiniz her hastalığa bakmak için zaman ayırın. Bu araştırmalar, .oğu hastalık ile ilgili bilgileri görmenize izin verir ve sizi hasta hale getirmekten kaçınmak için ne yapmanız gerektiği konusunda bilgilendirir. Semptomlarınızın ne olabileceğini hasta olduğunuzda az çok kestirebilirsiniz. Bu işlem günde bir kaç dakikanızı, ancak size çok yardımcı olur.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0