0
Hem sağlık yaşamak hem de zayıflamak için yapmalısın, yapmalıyız.
Yuvarlak, Armut, Kum Saati, Kereviz

Yuvarlak Vücut Tipi;

Sizin için en uygun spor pilates ve bisiklet. Bel çevrenizde biriken yağları pilates egzersiz hareketleriyle eritebilir, bisiklet ile zayıf olan bacak kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Eğer amacınız hızlı kilo vermekse yüzmedir.

Armut Vücut Tipi;

Bu vücut tipinde olan insanlar genellikle vücudun alt kısmını eritmeye odaklanır. Bu yüzden bu vücut tipindeyseniz size en uygun spor, koşudur. Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız sprint koşu tam olarak ihtiyacınızı karşılayacaktır. Biraz hızlı ve tempolu koşu sonrası düşük tempolu yürüyüş yapmayı deneyin. Böylece vücudunuzun şekillenmesi adına iyi bir adım atmış olacaksınız.

Kum Saati Vücut Tipi;

Kum saati vücut tipinde göğüsler ağırlık yapabilir bunun için bol bol sırtı esnetme egzersizleri uygulanması tavsiye edilir. Bunun dışında hafif egzersizler kum saati vücut tipini hem yormaz hem de yararını çok çabuk gösterir. Dans, koşma, bisiklet, pilates bu vücut tipi için en uygun sporlardır.

Kereviz (Dikdörtgen) Vücut Tipi;

Bu vücut tipine sahipseniz kıvrımlarınızı belirginleştirmeye odaklanmalısınız. Çok fazla kilo vermek gibi bir amacınız olmadığı için spor yapmak sizin için daha keyifli hale gelebilir. Özellikle omuz ve kalça egzersizlerine ağırlık vermek vücudunuzu kıvrımlarla tanıştıracaktır.

Kaynak;
https://www.barcin.com/sportmen/vucut-tipine-gore-spor-onerileri/


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0