0
WhatsApp Yeni Özelliğini Duyurdu: Uygulamayı Keşfet Artık Çok Kolay
WhatsApp Yeni Özelliğini Duyurdu: Uygulamayı Keşfet Artık Çok Kolay

WhatsApp Yeni Özelliğini Duyurdu: Uygulamayı Keşfet Artık Çok Kolay

Mark Zuckerberg’in  Ceo’su olduğu Meta şirketinin Whatsapp uygulamasını satın almasıyla başlayan yenilikler hız kesmeden devam ediyor. Emoji ile yanıt verme, hikaye ekleme özelliği ve 2 gb dosya yükleme gibi özelliklerin kullanıcılarla buluşmasının ardından şimdi ise Whatsapp Sohbet Butonu geliştiriliyor.

WABetaInfo güncel sitesinde yayınladığı habere göre ise ;

Mesajlaşma uygulamaları arasında dev bir pasta dilimine sahip olan Whatsapp geçtiğimiz günlerde yepyeni bir özelliğin geleceğini duyurdu.

Kullanıcı deneyimini ileriye taşımak ve App özelliklerini geliştirmek isteyen Whatsapp, uygulama içinde yapacağı tüm özellikleri artık Whatsapp Sohbet Butonu ile tanıtıyor olacak.

Whatsapp Sohbet Butonu Nedir?

Whatsapp sohbet butonu sayesinde kullanıcılar Whatsapp uygulamasında gelecek olan yeni özellikler, whatsapp püf noktaları, gizlilik ve güvenlik koşulları hakkında anında mesaj yoluyla bilgi sahibi olabilecekler.

Whatsapp uygulama içinde yürürlüğe giren tüm özelliklerini başta Twitter olmak üzere birçok sosyal medya ağlarında paylaşıyor olsa da bu özelikleri geç fark eden kullanıcıların eleştirilerine maruz kalıyordu. Whatsapp’ın yapmış olduğu bu yenilik sayesinde kullanıcı deneyimini iyileştirerek bağlarını güçlendireceği ön görülüyor. Yeni gelecek olan özellik şu an test aşamasında olmasına rağmen Beta kullanıcılar tarafından tam not almış durumda.

Diğer Uygulamalardan Çok Farklı:

Whatsapp’ın tasarladığı yeni özellik sayesinde diğer mesajlaşma uygulamalarına epeyce fark atacağı kesin gözüyle bakılmakta. Bazı özelliklerinin diğer sosyal ağlar ile benzer olmasıyla tepki alan Whatsapp geliştirmeye hazırlandığı bu yeni özelliği ile etkisini uzun sürdürebilir. Öte yandan uygulamanın kullanıcılarla birebir iletişime geçiyor olması kullanıcı sadakatini artırmak ile birlikte şirketin alacağı geri bildirimler sayesinde ilerleyen zamanlarda Whatsapp uygulamasında ilkler yaşanabilir.

Uygulamanın ne zaman kullanıcılarla buluşacağı ise henüz açıklanmadı.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
tugba