0

Cilt bakımı yapılırken muhakak dikkat edilmesi gereken,  cilt tipi ve yaşa uygun bakımının yapılmasına önem vermek gerekmektedir.

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

İlk olarak cilt temizliğine önem verilmesi gerekmektedir. Sabunsuz ve alkolsüz ürünlerin kullanımı tercih edilmelidir. Çünkü; gözeneklerin sıkılaşması için PH dengesinin kurulması gerekmektedir. Ayrıca 20’li yaşlarda cildin nemlendirilmesine dikkat ederek, iler ki yaşlarda kuru ve yıpranmış bir cilt görünümüne sahip olmamak için muhakkak cildinizin nem dengesini koruyan nemlendiriciler kullanmayı tercih etmelisiniz.

30’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bu yaşlarda, özellikle göz çevresinde oluşan torba ve kırışıklık belirti çizgileri daha çok belirginleşmeye başlamaktadır. Bu yüzden göz çevresine uygun, daha yağszı kremler tercih etmeli ve düzenli olarak kullanmayı alışkanlık hale getirmeliyiz. Ayrıca göz altında oluşan morluklar için de muhakkak yapımı kolay, evde pratik olarak morluğunuzu alacak ‘’salatalık dilimleri  veya çay kompresi’’ detoksu uygulayabilirsiniz.

40’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Günlük olarak, cilt bakımınızı ihmal etmemeye özen göstermeli,  bakımınız için kullandığınız ürünleri daha çok masaj yoluyla yavaşca yapmaya dikkat etmelisiniz. Bu uyguladığınız yöntem, sizi daha çok rahatlatacaktır. Cilt temizliğinin her yaşta önemi ayrıdır ve yapılması gerekmektedir. Bu yaşlarda cildinizi temizlemeden önce, temizleyici suyunuzu kullanmalı, daha sonra tonik kullanımını tercih etmelisiniiz. Bu sayede cildinizin ph dengesini koruyabilirsiniz.

50’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bu yaşlarda cildin kendini yenilebilmesi çok azdır. Bu yüzden cildinizin kaybettiklerini telafi etmek için bol bol bakım yapmalı, temiz kullanmalı ve cildinizi rahatlatmayı tercih etmelisiniz. Cildinizin daha sağlıklı ve daha genç bir görünüme sahip olması için peelinginizi de ihmal etmemelisiniz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0