0

Günlük yaşantımızın temposuna vakit ayırdığımız sürece, kendimize vakit ayıramıyoruz. Hergün aynı rutinde yapmış olduğumuz işlerimiz ve sorumluluklarımız bulunmaktadır. Bu sorumlukluklarımız, hayatımızı daha iyi bir şekilde yaşanılabilir kılmak için attığımız adımlardan ibarettir.

Bu adımlar bazen mecburiyetten kaynaklanabilmektedir. Bu akıp giden zamana karşı kendimize vakit ayırmak için, hayatımızı renklendirmeye çalışmalıyız. Daha huzurlu ve eğlenceli bir yaşamımız için renkli bir hayatın kapılarını aralamak gerekmektedir.

Yaşamımızı Nasıl Renklendirebiliriz?

Severek yapabileceğimiz, yaparken eğlenebileceğimiz ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamacağımız hobiler edinebiliriz. Bu hobiler bizleri alışılmışın dışına çıkartabilecek, yaşamızın daha da renklendirilmesine yardımcı olacaktır.  Ayrıca hobinin, bilimsel çalışmalarla da ortaya konduğu gibi, depresyon tedavisinde etkili yöntemlerden biri olduğu kabul edilmektedir.  Zevk aldığımız  bir uğraş  hobiyle ilgilenlenmemizi sağlayacağı için,  aklımıza takılan sorunlardan ve takıntılarından da kurtulmamıza yardımcı olacak ve rahatlamamızı sağlayacaktır. Zamanla gelişen hobi becerimiz ile  özgüvenimizin artmasına yardımcı olacaktır.

Bunun dışında yeni insanlarla tanışabilir, hayatlarımıza aldığımız her insanın farklı renk katmasını sağlayabiliriz. Çünkü yeni insanlarla tanışmak her zaman hayatımızı, pozitif anlamda etki eden bir unsurdur. Birlikte vakit geçirebilmek, eğlenebilmek ve birlikte ortak bir hobiyi paylaşmak her zaman rahatlamamızı sağlayacaktır. Aynı zamanda zevklerimizin ortak olduğu kişilerle yaşamak, hayatımızın daha keyifli ve renkli geçmesine sebep olacaktır.

Mecburiyetler dışında bir uğraşımızın olması, hayatın zorluklarıyla mücadele ederken yaşadığınız stresin de azalmasına neden olacaktır. Son zamanlarda belki de herbirimizin en çok sahip olmak istediği, sitresten uzak bir yaşantımız olmasını dilemektir. Yeni keşifler yaparak,  monotonluktan çıkabir, yeni hobiler edinmemizi pekiştirebiliriz. Unutmayınız, yeni bir ben için yaşamızı renkli kılmak, hayatımızı yeniden yaşamamıza neden olacaktır.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0