0
Yatak Temizliği

Yatak TemizliğiUzun bir günün ardından eve gidip rahat yatağınızda yatmak gibisi yoktur. Peki eğer durmadan kaşınırsanız nasıl dinlenebilirsiniz? Maytlar!

Yatak bakterilerinin(maytların) neden olduğu kaşındıran alerji yaygın bir sorundur. Bazıları yatak bakterilerinden kurtulmak için sprey kullanır; fakat bu çözüm bakterileri sadece yüzeyden uzaklaştırmaya yarar. Spreylerle haşereleri kısırlaştırmak bakterileri geçici olarak elimine eder ve geride hoş olmayan bir koku bırakır. Özel böcek spreyleri bakterilerden kurtarabilir; fakat sadece kısa bir süreliğine…Yüzeydeki maytları öldürmek, kalanların yatağın içine kaçmalarına neden olur ve bunlar da eninde sonunda yüzeye çıkarak tekrar cildinize saldıracaklardır. Sprey kullanmanın yanında yatağınızı temizlemeye de vermeniz gerekebilir.

Bakteriler yatağı kendileri yuva yapar ve insan derisiyle beslenirler. Soğuk havada herşey nemlenmeye müsaittir ve buna yataklar da dahildir. Nem, cildimiz için tehlikeli olan mayt ve küf mantarlarına büyüme ortamı sağlar.

Yataklar genellikle sünger, kumaş ve yaylardan üretildiği için maytların kolaylıkla çoğalması için uygun bir ortama sahiptirler. Sıradan bir temizlik tüm o pislik ve mikrobu çekmek için yeterli değildir.

Profesyonel hizmet almak yatağınızın temizlenmesini ve bakterilerden arınmasını sağlayabilir. Böylece yatağınızda güvenle yatabilirsiniz. Bunun için, kimyasallar yerine çevre dostu temizlik ürünlerini kullanan firmaları tercih edebilirsiniz.

Fakat yine de yatağı temizletmek hem masraflı hem de akar ve maytların tekrar oluşmasını kökten engellemeyecek bir çözüm olacaktır. Ciddi sağlık problemleri yaşıyorsanız, mayt ve bakteri oluşmasını engelleyen ve daha hijyenik şartlarda uyumanızı sağlayacak özel üretim bir yatak ve yastık satın almayı düşünebilirsiniz. Böylece artık, gece boyunca derinizle beslenen canlılar yüzünden endişelenmek zorunda kalmazsınız.

Çeviri : www.acemiyim.com


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0