Yıpranmış Saçlar için Bakım Kürü


1
1 point

Fön, saç şekillendiriciler, boyalar ve niceleri ile zaman içerisinde saçlar yıpranır ve sağlığını yitirir. Fazla kırılan saçlarınız yıprandıkça daha çok dökülmeye başlar.

Yıpranmış saçlar parlak görünümünü yitirdiği gibi daha hacimsiz ve zayıf bir hal alırlar. Mevsim değişiklikleri ile de daha fazla dökülmeye başlayan saçları güçlendirecek, canlandıracak bir kür tarifi vereceğiz sizlere. Bu bakım kürünü haftada bir kez duştan yarım saat önce saçınıza dipten uca doğru uygulayıp sonrasında iyice durulayınız. Düzenli kullanımında saçlarınızda dökülmeler azalacak ve saçlarınız zamanla daha hacimli daha parlak daha canlı bir şekil alacak.

Yıpranmış saçlar için onarıcı bakım kürü hazırlarken elinizde tüm malzemeleri karıştıracağınız bir kap olması gerekir. Küçük bir önerimiz var burada size. Sprey başlıklı bir şişe formunda karıştırma kabı tercih ederseniz kürü saçınıza uygulamak daha kolay olur.

Şimdi kürü hazırlamak için gerekli malzemeleri sayalım:

  • Çam terebentin yağı (1 tatlı kaşığı)
  • Hint yağı (1 tatlı kaşığı)
  • Tatlı badem yağı (2 tatlı kaşığı)
  • Lavanta yağı ( birkaç damla)

Burada saydığımız malzemelerin kullanım miktarlarını eşit oranda artırarak daha fazla oranda ürünü kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Lavanta yağının özelliği bakım kürüne güzel bir koku katması olduğu için kullanım oranı sizin memnuniyetinize kalmıştır. Tercihe göre lavanta yağı kullanılmasa da olur.

Bakım kürünü saçınıza uygularken saç diplerinize yumuşak masaj hareketleri ile kürü yedirmeniz saç diplerindeki kan akışını hızlandırarak saçın kökten güçlenmesini sağlar. Bu tekniği özellikle saç dökülmesi şikayetleri olan kişilerin uygulaması tavsiye edilir. Saçlarında yıpranma ve aşırı kırıklardan şikayet edenler ise saç uçlarına daha fazla oranda ürün uygulayabilir.

Ürünlerin saçtan arındırılması biraz zorlu olabildiği için durulama esnasında size bir püf nokta söyleyeceğiz. Yağlı saçlarınızı yarım saat beklettikten sonra banyoya girdiğinizde ilk olarak saçlarınıza su değdirmeden şampuan ile saçlarınızı karıştırın. Ardından su ile ıslatarak ilk durulamayı yapın. Bu aşamadan sonra tekrar şampuan ve durulama yaptığınızda saçını güzel bir şekilde arındırmayı başarmış olursunuz.

Saçlar vücudun en önemli doğal aksesuarları. Saçlarımıza vakit ayırarak, özel bakımlar yaparak her zaman güzel ve canlı görünmesini sağlamak mümkün. Sizin için hazırladığımız saç bakım kürü kolay hazırlanışı ve uygulaması ile haftada bir kez düzenli kullanıldığında ilk aydan olumlu sonuçlarını gösterecektir.


Arkadaşlarınla paylaşmaya ne dersin?

1
1 point

Ne Hissettin?

Şaşırmış Şaşırmış
0
Şaşırmış
Dumur Oldum Dumur Oldum
0
Dumur Oldum
İğrenme İğrenme
0
İğrenme
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yandex.Metrica
Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir çıkarımda bulmayı amaçlayan sorular
Trivia testi
Bilgi ölçmeyi amaçlayan ve doğru/yanlış gibi cevapları olan sorular
Anket
Karar vermek veya insanların görüşlerini almak için oylama
Hikaye
Görsel, video gibi öğelerle zenginleştirilen metin
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
En iyi paylaşımın belirlenebilmesi için kendi paylaşımını oluştur
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesini belirlemek için oylama
Meme
Özel "meme"ler oluşturmak için kendi görsellerini yükle
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görsel
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı