0

Bazı anlar vardır ki günümüzün boş geçtiğini, sadece o günü geçirmek adına geçiştirdiğimiz zamanlardır o anlar. Oysa ki o boş günlerimizi değerlendirebilsek, zamanın değerini o zaman anlayacağız. Çünkü, her vakit değerlidir, o yüzden boşa harcadığımız zaman hayatımızdan akıp gider. Unutmayalım ki anılarımız olduğu sürece var oluruz ve anılarımızı geçirdiğimiz zamanlarla toplarız.

Geçip Giden Zamanın Kıymetini Bilin, Değerlendirin!
Hayatınızda nasıl mutlu olacak ve kendinizi nasıl iyi hissedecekseniz onu boş vaktinizde değerlendirmelisiniz. Günümüz koşullarında yoğun iş temposunda ne yazık ki kendimize çok fazla vakit ayırmamız mümkün olmuyor. Çünkü hafta 1 ve ya bilemediniz 2 günü boşa çıkıyoruz. İşte o zamanların tadını çıkarmalısınız.

Sevdiklerinize vakit ayırarak, iletişim kurarak kalabalık etkinlikler organize ederek değerlendirebilirsiniz. Kalabalık ortamdan sıkılırım diye sakın düşünmeyin bazen birden fazla sesi işitmek bile sizi rahatlatacaktır. Birlikte gezebilir, film izleyebilir, bir konu hakkında görüşlerinizi tartışabilirsiniz. O boş geçecek günü daha eğlenceli ve eğitici geçirebilirsiniz. Ne dersiniz?

Eğlenmeden ve üretmeden geçirdiğiniz, tatmin olamadığınız her anda, geri kalan hayatınızın bir kısmını boşa harcamış olursunuz. Muhakkak konfor alanınızın dışına çıkabilmesiniz. Belki bilmediğiniz yerlerde, öğreneceğiniz çok bilgi, tecrübe olabilir. Sonuçta hayat yaptığımız seçimlerden ibarettir. Geçmiş olan tek bir zamanın saniyesini geri almanız mümkün değildir. Bu yüzden gelecek zamanlarınızı değerini çok daha iyi bilmelisiniz!

Örneğin, boş zamanınızda yapmak isteyipte fırsatını bulamadığınız her şeyi yapmalısınız! Son ses müzik açıp dans edebilirsiniz, uzun zamandır ertelediğiniz sporunuzu yapabilir, uzun uzun yürüyüşe çıkabilirsiniz. İşten vakit ayıramadığınız sevdiklerinizle yemek yiyebilir, bir şeyler içebilir, gitmek istediğiniz ama bir türlü gidemediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Kısacası o boşa harcayacağınız günü yeni bir keşif ilan edip, keşfedebilirsiniz.

Yeter ki boş deyip zamanınızı geçiştirmeyin!


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0