0

Sağlıklı bir bünyeye sahip olmanın temel kuralı , fazla kilolarınızdan kurtulmak olacaktır. Bu hususta alışkanlıklarımızı bir kenara bırakıp, yeni bir yaşam alanı oluşturmamız gerekmektedir.

Neler Yapabiliriz?
Öncelikle zayıflamayı istemelisiniz! Bunu sadece güzel bir görünüme sahip olmak için değil, sağlığınız için istemelisiniz. Çünkü fazla kilo endeksi sizin ve yaşamınızı kısıtlayıcı özelliğini de taşımaktadır. İlk olarak olumsuz düşüncelerden uzaklaşmanız gerekmektedir. Aslayla başlayan cümleleri bir kenara bırakıp yeniden diyebilmeli, tekrar tekrar deneyebilmelisiniz.

Yemeklerden Önce 1 Bardak Su İçmelisiniz!
Su içmek sağlığımız açısından vücutta ki kan dolaşımınızın yanı sıra metobolizmanızın da hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Su içmenin tek bir zararı bile yoktur! O yüzden bol bol su içmeyi alışkanlık haline getirmeli, yemeklerden önce de muhakkak içmelisiniz.

Beslenmenizi Düzene Koymalısınız!
Biliyoruz ki zararlı olan bütün besinler size cazip geliyor. Fakat sağlığımızı için, yağı, tuzu, karbonhidrat ve şekeri hayatınızdan çıkarmanız gerekecektir. Bu besinlerden alacağınız tatları, doğal meyve ve sebzelerden de karşılayabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Unutmayınız! Fazla olan her şey zarar, dozunda olan her şey yarardır.Mesela, ilk olarak porsiyonlarınızı küçülterek ve adım adım gün içerisinde yediklerinizin takibine yaparak başlayabilirsiniz. Beslenmeniz de daha kontrollü ve temkinli ilerlemeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Haraketsiz Kalmayın!
Günümüz yaşantımızda, çalışma koşullarımız ne yazık ki hareket içerisinde olmamız konusunda elverişli değil. Düzenli bir rutinin içinde yapmamız gereken kurallarımız var. Bu kuralların dışına çıkmadan da, eklemeler yapabilirsiniz. Muhakkak gün bitmeden egzersizinizi yapmayı ihmal etmemelisiniz. Yapılan egzersizler gün içerisinde hem ruhen hem de bedensel olarak sizin rahatlamanızı sağlayacaktır. Kendi rotanızı belirleyip o rotaya doğru ilerlemelisiniz. Haraketsiz kalmamaya özen göstermeli, en azından gün bitmeden yarım saat bile yürümelisiniz. İnanın daha güvenli ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır!


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0